“Szczotkarnia” ze swoim sklepem internetowym jest rodzinną inicjatywą dotarcia do szerokiego grona klientów.

Prezentowane szczotki od blisko 60 lat wyrabia ręcznie moja mama.

Przez wiele lat uczyła się i pracowała u mistrza szczotkarstwa Pana M. Żyszkowskiego na warszawskich Nowolipiach gdzie poznała techniki zawodu

oraz bardzo długi czas wykonywała szczotki dla wielu szczotkarzy w Warszawie.


Z czasem zdobyła dużą wiedzę i doświadczenie. Dzięki temu wyroby cechuje niepowtarzalność, funkcjonalność i trwałość.
Od kilku lat ja razem z siostrą poznajemy proces wykonywania różnych szczotek. Chcielibyśmy aby to wszystko czego nauczyła się nasza mama przez wiele lat, nie zostało zapomniane.

Wszystkie szczotki, które nawlekamy w przeróżne wzory to pomysł mamy. Kiedyś przez przypadek nawlekając szczotkę pomyliła włosie, wplotła inny pędel niż powinna. Wtedy pomyślała iż szczotka nie musi być gładka, gdyż są różne kolory włosia i można nawlekać je tworząc rozmaite wzory. Idąc tym tropem wpadła na pomysł łączenia surowców o różnej twardości i tak powstała szczotka “mieszana” do masażu ciała (która jak się okazało jest Państwa ulubienicą).

Szczotkarnia powstała na potrzeby klientów, którzy poszukują, mają przekonanie i sentyment do wszelkiego rodzaju prawdziwych szczotek.

Nasz sklep to miejsce niezwykłe, gdyż tworzą je produkty z naturalnego włosia.

Oferujemy Państwu wyroby najwyższej jakości.
Szczotki robione ręcznie z włosia dzika, z włosia końskiego, delikatnego włosia kozy, szczeciny oraz włókna agawy. Każda ze szczotek posiada drewnianą oprawę dostępną w różnych kolorach i kształtach. Tworzymy szczotki do masażu, do włosów, do butów oraz wiele innych. Nasze szczotki robione są w całości ręcznie, dlatego też każda z nich to jedyny i niepowtarzalny produkt. Tych z Państwa, dla których prezentowane przez nas wyroby rękodzieła użytkowego nie są jeszcze znane zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Wszystkim tym którzy doceniają nasze rękodzieło bardzo dziękujemy, a tych którzy nie znają naszych szczotek serdecznie zapraszamy.

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie i swoich bliskich.

Pozdrawiam

Jacek Wodzyński